בלוג מוזיאוני חיפה

הצלמת מעוררת השערוריות, אליסון ג'קסון, מגיעה לראשונה לישראל

שיח עם האמנית יתקיים במוזיאון חיפה לאמנות

שתפו

הצלמת הפרובוקטיבית אליסון ג'קסון, אשר חוקרת את פולחן הסלבריטאיות של ימינו, מגיעה לראשונה לישראל בכדי לשתף את הקהל ביצירותיה בהן נראים לכאורה הידוענים החביבים עלינו (דיאנה, אלטון ג'ון) והשנויים במחלוקת (דונלד טראמפ) עושים את מה שאנחנו באמת, בסודי סודות, רוצים לראות אותם עושים. ג'קסון תקיים שיח אמן במוזיאון חיפה לאמנות ביום שבת, ה-25.3.2017.

צילום: אליסון ג'קסוןצילום: אליסון ג'קסון

 

האמנית הבריטית אליסון ג'קסון, אשר הציגה את צילומיה במוזיאונים הנחשבים בעולם, מגיעה לישראל, למוזיאון חיפה לאמנות, למפגש אישי חד פעמי בו תשתף את הקהל באופן שהיא חוקרת, באמצעות צילומיה הייחודיים, את פולחן הסליברטאיות של ימינו וכיצד תרבות הסלבס שינתה את יחסנו כלפי ה'אמת'.

ג'קסון, אשר חוקרת את הרצון שלנו להכיר באופן אישי את הסלבריטאים, יצרה לאורך השנים צילומים של כפילים של סלבריטאים מוכרים וביימה סיטואציות המאפשרות לצופה להציץ אל רגעים פרטיים מדומיינים של הנסיכה דיאנה, בני משפחת המלוכה, מרילין מונרו,דונלד טראמפ ועוד. תחילה הצילומים מופצים לרשת, תוך דקות ספורות נהיה באזז סביבם ולא ברור אם הצילום אמיתי או לא, והאם האירוע אכן קרה.

צילומיה של אליסון ג'קסון מוצגים באשכול תערוכות חדש במוזיאון חיפה לאמנות בשם "אנונימיX: סוף עידן הפרטיות". האשכול עוסק בטשטוש הגבול בין המרחב הציבורי לבין המרחב הפרטי, אקסהיביציוניזם, נרקיסיזם ומציצנות, מהנושאים הבוערים של המאה העשרים ואחת. התערוכות מבקשות לחשוף את התפיסות החברתיות לגבי רעיון הפרטיות ואת המודלים החדשים שיצרה מהפכת המידע והתקשורת מתחילת המאה העשרים ועד היום. ברבות מהעבודות מופיע מוטיב המבט והמעקב, המעלה שאלות אתיות מאתגרות הנוגעות לסוגיות של מקור היצירה, כוח ושליטה. אוצרת האשכול: סבטלנה ריינגולד. נעילת התערוכה : 19.8.17.

 

האמנית תגיע לראשונה לארץ ותשתתף בשיח אמן מיוחד במוזיאון חיפה לאמנות, ביום שבת, ה-25.3.2017, בשעה 11:00, מספר המקומות מוגבל, ניתן להזמין כרטיסים אונליין דרך אתר תערוכת אנונימיX. 

צילום: אליסון ג'קסוןצילום: אליסון ג'קסון
צילום: אליסון ג'קסוןצילום: אליסון ג'קסון
בחזרה לעמוד הראשי של הבלוג

עוד במוזיאוני חיפה